Oyun Geliştiriciler İçin GDT Blog Açıldı

Facebook grubu oyun geliştiricileri bir araya getirmek için ideal bir araçtı. Hemen herkesin günde bir kere kontrol ettiği bir platformda var olmak sürekli takip edilebilir olmamızı sağladı. Facebook gruba yorum yazmak, mail grubuna mail atmaktan daha kolaydı, çekinmeden iletişim sağlamamızı ve tartışmamızı sağladı.

Facebook grubunun güncel konular için çok iyi bir mecra olsa da belli başlı eksiklikleri oldu. Çok faydalı olan tartışmalar yüzlerce post ve comment altında gömüldü ve okunması güç hale geldi. Pek çok oyun geliştiricisinin aklına takılan sorular daha önce cevaplanmış olmasına rağmen referansı bulamayanlar tarafından tekrar tekrar soruldu. Facebook formatının kısıtlamaları uzun yazılara uygun olmadığı için belki yazılabilecek pek çok şey yazılmadı.

İşte bu ve bunun gibi pek çok sebepten dolayı Facebook grubunun yetersiz kaldığı yerlerde önümüzü açmak üzere blog çalışmalarına başladık. Bu blog bir komünite blogu olarak GDT’nin diğer aktivitelerine destek amaçlı kuruldu. Devamını okuyun